Close Menu

ВИРОБНИЦТВО ДЕРЕВОВОЛОКНИСТИХ ПЛИТ

https://www.plittorgservis.com.ua/image/cache/catalog/plitidvp-300x156.jpg

Виробництво ДВП

Деревоволокниста плита (ДВП) ─ універсальний конструкційний матеріал. Більше 160 років плити використовуються в будівництві, виробництві тари і меблів, залишаючись одним з найбільш затребуваних видів продукції в своєму сегменті.

Виробництво деревоволокнистих плит засноване на використанні сировини, отриманого при переробці хвойних і листяних порід. Головною складовою ДВП є тріска, а допоміжними компонентами - смоли, парафін, гідрофобні добавки, синтетичні сполучні.

Кращим сировиною для виробництва ДВП вважається березова тріска, яка не містить частинок металу, обвуглених включень, гнилі. Тріску отримують як з цільної круглої деревини, так і з фрагментів відходів лісопереробки (рейки, горбилі, шпон).

Етапи виробництво ДВП

На профільних підприємствах і комбінатах застосовуються дві технології виробництва ДВП - мокрий і сухий спосіб.

В першому випадку тріску промивають, перемелюють, потім додають смоли і парафін, добавки. Далі, в спеціальному бункері відбувається поділ сировинної маси на частини, кожна з яких просочується водовідштовхувальним складом. Сформований «килим» спресовують при температурі 230 градусів, тиску 3-5 МПа. Цикл пресування триває 7-11 хвилин.

При мокрому способі обігрів плити здійснюється гарячою водою. Даний вид виробництва ДВП відноситься до дорогих технологій, оскільки в циклах переробки використовується енергоємне обладнання (прес з гарячою водою).

Сухий спосіб виготовлення

Плити деревоволокнисті, отримані сухим способом виробництва, виготовляють за прогресивною методикою. Для транспортування деревного волокна використовується не вода, а повітря. Сировина просушують, і укладають на спеціальну сітку до отримання заданих технологічних параметрів. Далі, здійснюються такі операції:

  • додаються смоли і модифікатори;
  • заготовка проходить попереднє пресування;
  • отриманий лист розкроюють по заданих розмірах;
  • форми знову пресують при високій температурі .

Число циклів пресування при сухому способі в три рази менше, ніж при вологій технології, що дозволяє істотно знизити собівартість продукції.

ГОСТ по ДВП класифікує продукцію по щільності (м'які, напівтверді, тверді, надтверді), товщині (2,5-16 мм), якістю обробки поверхні.

Застосування плит в різних галузях

Застосування плит різних сортів і категорій заснована на властивостях матеріалу: м'які ДВП використовують як теплоізоляційний матеріал, напівтверді - в приладобудуванні, тверді - в меблевому виробництві - надтверді - в житловому будівництві.

Інтернет магазин «ПлітТоргСервіс» поставляє ДВП різних сортів, гарантуючи повну відповідність продукції міжнародним стандартам. Заявку на доставку матеріалів можна оформити на сайті або за контактним телефоном. Детальна інформація за категоріями продукції розміщена на сайті компанії.

to_up-logo
question-logo